Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
podpisywaniu protokółu, położyłem bez wahania swój podpis, za wprowadzeniem przyrządu tego na uzbrojenie Morskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwlotnicznej w Gdyni i w przyszłości na Helu"59.
Przeprowadzono łącznie pięć strzelań oddając prawie 200 strzałów. Następnie poddano aparat próbom transportu na trasie liczącej 230 km, w trakcie których dokonano przygotowania aparatu do boju.
Na zakończenie ustalonego programu badań wykonano za pomocą aparatu pomiary elementów ruchu szybkobieżnej motorówki, aby stwierdzić możliwość kierowania ogniem artyleryjskim do ruchomych celów morskich.
Po pozytywnym zakończeniu badań poligonowych przeprowadzono, w oparciu o rozkaz gen. bryg. T. Kasprzyckiego z 5.12.1933 r., szeroki program długotrwałych badań wytrzymałościowych. Trwały one
podpisywaniu protokółu, położyłem bez wahania swój podpis, za wprowadzeniem przyrządu tego na uzbrojenie Morskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwlotnicznej w Gdyni i w przyszłości na Helu"&lt;/&gt;59.<br>Przeprowadzono łącznie pięć strzelań oddając prawie 200 strzałów. Następnie poddano aparat próbom transportu na trasie liczącej 230 km, w trakcie których dokonano przygotowania aparatu do boju.<br>Na zakończenie ustalonego programu badań wykonano za pomocą aparatu pomiary elementów ruchu szybkobieżnej motorówki, aby stwierdzić możliwość kierowania ogniem artyleryjskim do ruchomych celów morskich.<br>Po pozytywnym zakończeniu badań poligonowych przeprowadzono, w oparciu o rozkaz gen. bryg. T. Kasprzyckiego z 5.12.1933 r., szeroki program długotrwałych badań wytrzymałościowych. Trwały one
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego