Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.17
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w ruchu osobowym. Do Schengen należą wszystkie państwa Unii Europejskiej, oprócz Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także Norwegia. Watykan odwiedza 18 milionów pielgrzymów i turystów rocznie.
(Reuters, AFP, PAP)


Belfast w stanie pogotowia

Belfast, stolica Irlandii Północnej, w piątek był kompletnie sparaliżowany w związku z serią ostrzeżeń przed możliwymi zamachami bombowymi. Policjanci i żołnierze przeszukiwali miasto, usuwając podejrzane samochody i przedmioty. Na głównych ulicach utworzyły się gigantyczne korki. Żadna organizacja nie przyznała się do podłożenia bomb, ale podejrzenia padły na paramilitarne grupy protestanckie, które w nocy ze środy na czwartek wywołały gwałtowne zamieszki w więzieniu Maghaberry.
(AFP)


Izrael grozi Jassinowi śmiercią
w ruchu osobowym. Do &lt;name type="org"&gt;Schengen&lt;/&gt; należą wszystkie państwa &lt;name type="org"&gt;Unii Europejskiej&lt;/&gt;, oprócz &lt;name type="place"&gt;Wielkiej Brytanii&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Irlandii&lt;/&gt;, a także &lt;name type="place"&gt;Norwegia&lt;/&gt;. &lt;name type="place"&gt;Watykan&lt;/&gt; odwiedza 18 milionów pielgrzymów i turystów rocznie.<br>&lt;au&gt;(Reuters, AFP, PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Belfast&lt;/&gt; w stanie pogotowia&lt;/&gt;<br><br>&lt;name type="place"&gt;Belfast&lt;/&gt;, stolica &lt;name type="place"&gt;Irlandii Północnej&lt;/&gt;, w piątek był kompletnie sparaliżowany w związku z serią ostrzeżeń przed możliwymi zamachami bombowymi. Policjanci i żołnierze przeszukiwali miasto, usuwając podejrzane samochody i przedmioty. Na głównych ulicach utworzyły się gigantyczne korki. Żadna organizacja nie przyznała się do podłożenia bomb, ale podejrzenia padły na paramilitarne grupy protestanckie, które w nocy ze środy na czwartek wywołały gwałtowne zamieszki w więzieniu &lt;name type="place"&gt;Maghaberry&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;(AFP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Izrael&lt;/&gt; grozi &lt;name type="person"&gt;Jassinowi&lt;/&gt; śmiercią
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego