Typ tekstu: Książka
Autor: Witkiewicz Stanisław Ignacy
Tytuł: Dramaty wybrane
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1923
Strój czarny, holenderski, z XVII wieku. Szpiczasty kapelusz z szerokim rondem. Na piersiach złoty łańcuch.
DWUNASTU BOJARÓW LITEWSKICH - dzikie chłopy w kożuchach i czapach. "Brody ich długie, wąsione kręciska, włos długi i pluga sukniawa, a w rękach buły ogromniawe i siekiery".
MAŁPIGIUSZ GLISSANDER - wytarty po wszystkich śmietniskach "pan od wszystkiego", "bon pour tout". Lat 45. Brudny blondyn, nie ogolony, z wąsami. Poeta-improduktyw.
CZTERY PANNY Z FRAUCYMERUMISTRZA - młode i ładne. Czarne sukienki, białe fartuszki.
Rzecz dzieje się na Litwie, przy pewnym chronologicznympomieszaniu materiiAKT PIERWSZY
JANULKA, CÓRKA FIZDEJKI
Ogromna sala, przedzielona na ścianie wprost i na podłodze zygzakowatą linią, o szerokich
Strój czarny, holenderski, z XVII wieku. Szpiczasty kapelusz z szerokim rondem. Na piersiach złoty łańcuch.<br> DWUNASTU BOJARÓW LITEWSKICH - dzikie chłopy w kożuchach i czapach. "Brody ich długie, wąsione kręciska, włos długi i pluga sukniawa, a w rękach buły ogromniawe i siekiery".<br> MAŁPIGIUSZ GLISSANDER - wytarty po wszystkich śmietniskach "pan od wszystkiego", "bon pour tout". Lat 45. Brudny blondyn, nie ogolony, z wąsami. Poeta-improduktyw.<br> CZTERY PANNY Z FRAUCYMERUMISTRZA - młode i ładne. Czarne sukienki, białe fartuszki.<br> Rzecz dzieje się na Litwie, przy pewnym chronologicznympomieszaniu materii<br><br>&lt;page nr=241&gt;<br><br> AKT PIERWSZY<br> JANULKA, CÓRKA FIZDEJKI<br>Ogromna sala, przedzielona na ścianie wprost i na podłodze zygzakowatą linią, o szerokich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego