Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2922
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
polityce wschodniej Stanów Zjednoczonych.

O strategii bezpieczeństwa
Kwestie kontrowersyjne, budzące dziś w Europie wiele emocji, nie znalazły miejsca w warszawskim przemówieniu. Co nie oznacza, że nie poruszano ich podczas warszawskich rozmów. "Jesteśmy zgodni co do potrzeby przyjęcia kompleksowej strategii bezpieczeństwa, która objęłaby ofensywne i defensywne systemy odstraszania, przewidywała kontynuację redukcji broni jądrowej i wzmacniała zarówno mechanizmy kontroli rozprzestrzeniania broni masowego rażenia i technologii rakietowych, jak i środki przeciwdziałające rozprzestrzenianiu" - napisali George Bush i Aleksander Kwaśniewski we wspólnym oświadczeniu.
To oczywiste nawiązanie do idei tarczy antyrakietowej i wyraźna deklaracja polskiego stanowiska w tej kwestii. Odmiennego od stanowiska wielu krajów europejskich.
Także sprawy
polityce wschodniej &lt;name type="place"&gt;Stanów Zjednoczonych&lt;/&gt;.<br><br>&lt;tit1&gt;O strategii bezpieczeństwa&lt;/&gt;<br>Kwestie kontrowersyjne, budzące dziś w &lt;name type="place"&gt;Europie&lt;/&gt; wiele emocji, nie znalazły miejsca w warszawskim przemówieniu. Co nie oznacza, że nie poruszano ich podczas warszawskich rozmów. "&lt;q&gt;Jesteśmy zgodni co do potrzeby przyjęcia kompleksowej strategii bezpieczeństwa, która objęłaby ofensywne i defensywne systemy odstraszania, przewidywała kontynuację redukcji broni jądrowej i wzmacniała zarówno mechanizmy kontroli rozprzestrzeniania broni masowego rażenia i technologii rakietowych, jak i środki przeciwdziałające rozprzestrzenianiu&lt;/&gt;" - napisali &lt;name type="person"&gt;George Bush&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Aleksander Kwaśniewski&lt;/&gt; we wspólnym oświadczeniu. <br>To oczywiste nawiązanie do idei tarczy antyrakietowej i wyraźna deklaracja polskiego stanowiska w tej kwestii. Odmiennego od stanowiska wielu krajów europejskich. <br>Także sprawy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego