Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 21/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
nietolerancji - podał serwis BBC.
Jest to wynik zamieszania spowodowanego wypowiedzią Joerga Haidera, byłego przywódcy prawicowej Partii Wolności. W zeszłym miesiącu wygłosił on kontrowersyjną uwagę pod adresem przewodniczącego Wiedeńskiej Społeczności Żydowskiej - Ariela Muzicanta.
Powiedział, że dziwi go, iż osoba nosząca imię Ariel (aluzja do nazwy proszku do prania) może mieć tak "brudne ręce".
Partia Zielonych wezwała rząd do skrytykowania zachowania Heidera. Polityk tłumaczy się, że jego komentarz był niewinnym żartem.
(Metropol)


Afganistan chce poprawy stosunków

USA Przedstawiciel rządzących Afganistanem talibów przekazał w poniedziałek do Departamentu Stanu USA list do prezydenta Busha, wzywający do poprawy stosunków między krajami.
List nie zawiera żadnych konkretnych
nietolerancji - podał serwis BBC.<br>Jest to wynik zamieszania spowodowanego wypowiedzią Joerga Haidera, byłego przywódcy prawicowej Partii Wolności. W zeszłym miesiącu wygłosił on kontrowersyjną uwagę pod adresem przewodniczącego Wiedeńskiej Społeczności Żydowskiej - Ariela Muzicanta.<br>Powiedział, że dziwi go, iż osoba nosząca imię Ariel (aluzja do nazwy proszku do prania) może mieć tak "brudne ręce".<br>Partia Zielonych wezwała rząd do skrytykowania zachowania Heidera. Polityk tłumaczy się, że jego komentarz był niewinnym żartem.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(Metropol)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Afganistan chce poprawy stosunków&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;USA&lt;/&gt; Przedstawiciel rządzących Afganistanem talibów przekazał w poniedziałek do Departamentu Stanu USA list do prezydenta Busha, wzywający do poprawy stosunków między krajami.<br>List nie zawiera żadnych konkretnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego