Typ tekstu: Książka
Autor: Breza Tadeusz
Tytuł: Urząd
Rok wydania: 1984
Rok powstania: 1960
wszystko bierze osobiście. A tymczasem cóż z tęgo, że pan sam może być w porządku, skoro widać jest jakiś swąd koło pańskiej osoby. Ja się trzymam z daleka od kurii, toteż pojęcia nie mam, o co chodzi. Ale bliżej stojący już coś wyczuwają. To jasne!
Wjechaliśmy w małe miasteczko. Zatłoczone, brudne. Jedna ulica, druga, trzecia, plac. Jeszcze jeden zakręt i nagle widok na dziesiątki masztów, białych kadłubów, barek: port.
- To jest Fiumicino - objaśnił Maliński. - Port rybacki i bardzo nieelegancka plaża. Tu możemy sobie spokojnie porozmawiać. Nie spotkamy znajomych.
Zatrzymał samochód przy wielkiej altanie z widokiem na morze. Weszliśmy do niej. Maliński
wszystko bierze osobiście. A tymczasem cóż z tęgo, że pan sam może być w porządku, skoro widać jest jakiś swąd koło pańskiej osoby. Ja się trzymam z daleka od kurii, toteż pojęcia nie mam, o co chodzi. Ale bliżej stojący już coś wyczuwają. To jasne!<br>Wjechaliśmy w małe miasteczko. Zatłoczone, brudne. Jedna ulica, druga, trzecia, plac. Jeszcze jeden zakręt i nagle &lt;page nr=127&gt; widok na dziesiątki masztów, białych kadłubów, barek: port.<br>- To jest Fiumicino - objaśnił Maliński. - Port rybacki i bardzo nieelegancka plaża. Tu możemy sobie spokojnie porozmawiać. Nie spotkamy znajomych.<br>Zatrzymał samochód przy wielkiej altanie z widokiem na morze. Weszliśmy do niej. Maliński
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!