Typ tekstu: Książka
Autor: Worcell Henryk
Tytuł: Zaklęte rewiry
Rok wydania: 1989
Rok powstania: 1936
pan niesie!? Dodatek? To się także markuje. Pięćdziesiąt groszy!
Grela, czekając na zamówione potrawy, kręcił się po korytarzu i uporczywie pytał każdego napotkanego kolegę: - W czyim płaszczu, w czyim?
Balcer, nie czekając, aż się kelnerzy upomną, wszystkie gotowe potrawy rzucał na okno - "brać! brać!" - krzyczał zapamiętale.
Niesłychana rzecz: Fornalski niósł brudne naczynie do umywalni - wściekły był na Fryca, mówił, że go wypędzi z rewiru - ' tam cały gabinet zawalony brudnym naczyniem, goście dopominali się o wino i czarną kawę.
Teodor od dawna już szukał Adasia. Owszem, widział go zawsze gdzieś koło siebie, raz z prawej, raz z lewej strony, w odległości dwóch
pan niesie!? Dodatek? To się także markuje. Pięćdziesiąt groszy!<br>Grela, czekając na zamówione potrawy, kręcił się po korytarzu i uporczywie pytał każdego napotkanego kolegę: - W czyim płaszczu, w czyim?<br>Balcer, nie czekając, aż się kelnerzy upomną, wszystkie gotowe potrawy rzucał na okno - "brać! brać!" - krzyczał zapamiętale.<br>Niesłychana rzecz: Fornalski niósł brudne naczynie do umywalni - wściekły był na Fryca, mówił, że go wypędzi z rewiru - ' tam cały gabinet zawalony brudnym naczyniem, goście dopominali się o wino i czarną kawę.<br>Teodor od dawna już szukał Adasia. Owszem, widział go zawsze gdzieś koło siebie, raz z prawej, raz z lewej strony, w odległości dwóch
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego