Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 05.01 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nie wpłynęła jednak na zmianę wizerunku klasowego wroga zewnętrznego. "Ojczyźnie światowego proletariatu" zagrażali imperialiści ze swoimi "faszystowskimi bandami". Najwięcej faszystów doliczono się w USA, we Włoszech oraz - na równi - w hitlerowskich Niemczech i w Polsce.

Dla Polaków - według stalinistów - źródłem natchnienia stał się Goebbels: informację o Rosji "wysysają z [jego] brudnego palca". Niemiecki minister propagandy został "trenerem" Becka. Oficerowie polscy są bardziej "ustępliwi" wobec Hitlera niż wobec polskiego bydła. Polska przewodzi w świecie w zachorowalności na gruźlicę.

W latach 30. zmienił się natomiast polski wizerunek wroga. Niemieckie zagrożenie i represje wobec Żydów, a pewnie i stalinowskie czystki w ZSRR, zepchnęły polski
nie wpłynęła jednak na zmianę wizerunku klasowego wroga zewnętrznego. "Ojczyźnie światowego proletariatu" zagrażali imperialiści ze swoimi "faszystowskimi bandami". Najwięcej faszystów doliczono się w USA, we Włoszech oraz - na równi - w hitlerowskich Niemczech i w Polsce.<br><br>Dla Polaków - według &lt;orig&gt;stalinistów&lt;/&gt; - źródłem natchnienia stał się Goebbels: informację o Rosji "wysysają z [jego] brudnego palca". Niemiecki minister propagandy został "trenerem" Becka. Oficerowie polscy są bardziej "ustępliwi" wobec Hitlera niż wobec polskiego bydła. Polska przewodzi w świecie w zachorowalności na gruźlicę.<br><br>W latach 30. zmienił się natomiast polski wizerunek wroga. Niemieckie zagrożenie i represje wobec Żydów, a pewnie i stalinowskie czystki w ZSRR, zepchnęły polski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!