Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 11
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1976
im raz jeszcze naszą wdzięczność i zaufanie.
Cicho
Towarzysze,
Zagadnienie kultu jednostki powinniśmy rozpatrzeć poważnie i do końca. Żadna jednak informacja na ten temat nie może wydostać się na zewnątrz, a przede wszystkim prasa nie powinna nic wywąchać. Wszystko ma swoje granice, nie powinniśmy dostarczać amunicji wrogowi, nie powinniśmy prać brudnej bielizny w jego obecności.
Towarzysze,
XI Zjazd Komunistycznej Partii Chin z nową siłą wykazał niezniszczalną jedność naszej partii, jej wolę urzeczywistnienia wielkiego celu: zbudowania komunizmu (Burzliwe oklaski). Ujawnienie i wszechstronne przedyskutowanie wszystkich aspektów kultu jednostki wykazuje wielką siłę moralną i polityczną naszej partii (Oklaski długo nie milknące).
Jesteśmy przekonani że
im raz jeszcze naszą wdzięczność i zaufanie.<br>&lt;tit1&gt;Cicho&lt;/&gt;<br>Towarzysze, <br>Zagadnienie kultu jednostki powinniśmy rozpatrzeć poważnie i do końca. Żadna jednak informacja na ten temat nie może wydostać się na zewnątrz, a przede wszystkim prasa nie powinna nic wywąchać. Wszystko ma swoje granice, nie powinniśmy dostarczać amunicji wrogowi, nie powinniśmy prać brudnej bielizny w jego obecności.<br>Towarzysze, <br>XI Zjazd Komunistycznej Partii Chin z nową siłą wykazał niezniszczalną jedność naszej partii, jej wolę urzeczywistnienia wielkiego celu: zbudowania komunizmu (Burzliwe oklaski). Ujawnienie i wszechstronne przedyskutowanie wszystkich aspektów kultu jednostki wykazuje wielką siłę moralną i polityczną naszej partii (Oklaski długo nie milknące).<br>Jesteśmy przekonani że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego