Typ tekstu: Książka
Autor: Żurakowska Zofia
Tytuł: Jutro niedziela
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1928
państwo. Niby pan i pani, a jeden to całkiem mały.
- Co za jedni? - zapytał pan Hipolit.
- Żeby ja wiedział, toby ja i powiedział, ale po prawdzie, to całkiem nie wiem - przyznał niefrasobliwie Franek. - Pytają o pana i czekają.
Długą chwilę wahał się pan Hipolit, wypada czy nie wypada wyjść w brudnej kurtce, w końcu rozstrzygnął kwestię na korzyść kurtki i wszedł do salonu, gdzie panował mrok, nie rozproszony nędznym światłem jedynej, anemicznej świecy.
Z fotela podniosła się dama tęga i siwa, o brwiach krzaczastych i stanowczym wyrazie podsiniałych oczu. Obok niej stał pan w średnim wieku, bardzo nieduży, ale jakoś oryginalnie
państwo. Niby pan i pani, a jeden to całkiem mały. <br>- Co za jedni? - zapytał pan Hipolit. <br>- Żeby ja wiedział, toby ja i powiedział, ale po prawdzie, to całkiem nie wiem - przyznał niefrasobliwie Franek. - Pytają o pana i czekają. <br>Długą chwilę wahał się pan Hipolit, wypada czy nie wypada wyjść w brudnej kurtce, w końcu rozstrzygnął kwestię na korzyść kurtki i wszedł do salonu, gdzie panował mrok, nie rozproszony nędznym światłem jedynej, anemicznej świecy. <br> Z fotela podniosła się dama tęga i siwa, o brwiach krzaczastych i stanowczym wyrazie podsiniałych oczu. Obok niej stał pan w średnim wieku, bardzo nieduży, ale jakoś oryginalnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!