Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ostatnią deską ratunku okazał się Giennadij Pietrowicz Bohatyr, dyrektor kopalni Czeliuskincew. Siedzi w wielkim gabinecie, w którym stoją bordowe krzesła, pamiętające chyba późnego Breżeniwa.
- Zdjęć na terenie robić nie wolno, robić wywiadów na terenie kopalni też nie wolno. Pytać ludzi można tylko poza zakładem, ale gdy się już umyją. Bo brudny górnik to górnik, który jest w pracy - mówi srogo. - Ale o Czekistach mogę coś powiedzieć - dodaje nieoczekiwanie. - Nie ma żadnych Dziesięciu Czekistów. To była kopalnia numer 10 o nazwie Czekista. Potem ludzie wszystko poprzekręcali. Ot i cała historia.
Z DONIECKASerbia

Borisowi Tadiciowi grożono, że jeśli będzie współpracował z Hagą
ostatnią deską ratunku okazał się &lt;name type="person"&gt;Giennadij Pietrowicz Bohatyr&lt;/&gt;, dyrektor kopalni &lt;name type="org"&gt;Czeliuskincew&lt;/&gt;. Siedzi w wielkim gabinecie, w którym stoją bordowe krzesła, pamiętające chyba późnego &lt;name type="person"&gt;Breżeniwa&lt;/&gt;.<br>- Zdjęć na terenie robić nie wolno, robić wywiadów na terenie kopalni też nie wolno. Pytać ludzi można tylko poza zakładem, ale gdy się już umyją. Bo brudny górnik to górnik, który jest w pracy - mówi srogo. - Ale o &lt;name type="org"&gt;Czekistach&lt;/&gt; mogę coś powiedzieć - dodaje nieoczekiwanie. - Nie ma żadnych &lt;name type="org"&gt;Dziesięciu Czekistów&lt;/&gt;. To była kopalnia numer 10 o nazwie &lt;name type="org"&gt;Czekista&lt;/&gt;. Potem ludzie wszystko poprzekręcali. Ot i cała historia.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt; Z DONIECKA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Serbia&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Borisowi Tadiciowi&lt;/&gt; grożono, że jeśli będzie współpracował z &lt;name type="place"&gt;Hagą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego