Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
niepokoje. Grozi to rozbiciem parafii i odejściem licznych wiernych - ostrzegał Duffek.
- Kościół to nie hierarchowie. Kiedy komornik wchodzi do kurii i zajmuje meble i konta, to także jest to problem, którym żyją wierni - wytykał Wojciech Podjacki, szef ultraprawicowej Ligi Obrony Suwerenności nawiązując do sprawy Stella Maris. Chodzi o aferę prania brudnych pieniędzy w diecezjalnym wydawnictwie, za którą niektórzy obarczają moralną odpowiedzialnością również arcybiskupa Gocłowskiego.
Ostrym wypowiedziom towarzyszyło jednak nawoływanie do spokoju. - Działajmy odważnie, ale i rozważnie - akcentowali aktywiści komitetu, łagodząc nastroje tych wiernych, którzy chcieli już ustawiać pikiety pod gdańską kurią.
W rozmowie z "Rz" szef komitetu Bogusław Duffek nie ukrywał
niepokoje. Grozi to rozbiciem parafii i odejściem licznych wiernych - ostrzegał &lt;name type="person"&gt;Duffek&lt;/&gt;.<br>- Kościół to nie hierarchowie. Kiedy komornik wchodzi do kurii i zajmuje meble i konta, to także jest to problem, którym żyją wierni - wytykał &lt;name type="person"&gt;Wojciech Podjacki&lt;/&gt;, szef ultraprawicowej &lt;name type="org"&gt;Ligi Obrony Suwerenności&lt;/&gt; nawiązując do sprawy &lt;name type="org"&gt;Stella Maris&lt;/&gt;. Chodzi o aferę prania brudnych pieniędzy w diecezjalnym wydawnictwie, za którą niektórzy obarczają moralną odpowiedzialnością również arcybiskupa &lt;name type="person"&gt;Gocłowskiego&lt;/&gt;.<br>Ostrym wypowiedziom towarzyszyło jednak nawoływanie do spokoju. - Działajmy odważnie, ale i rozważnie - akcentowali aktywiści komitetu, łagodząc nastroje tych wiernych, którzy chcieli już ustawiać pikiety pod gdańską kurią.<br>W rozmowie z "Rz" szef komitetu &lt;name type="person"&gt;Bogusław Duffek&lt;/&gt; nie ukrywał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego