Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
niezbyt przyjaznej atmosferze. Gdy nowy prezes Mirosław Sekuła złożył wniosek o odwołanie Uczkiewicza, ten bardzo szybko bez jego zgody zorganizował w swoim gabinecie konferencję prasową i zarzucił Sekule czystki polityczne.
W 2001 r. po dojściu SLD do władzy Uczkiewicz został wiceministrem finansów i generalnym inspektorem informacji finansowej "od tropienia prania brudnych pieniędzy".
Urodził się w 1950 r. w Nowej Rudzie. Uzyskał tytuł inżyniera na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. Od 1973 do 1990 r. był pracownikiem naukowym tej uczelni, ma tytuł doktora nauk technicznych.
Zna angielski i rosyjski. Jego hobby to tenis, wędkowanie i muzyka klasyczna, której słucha w swoim ministerialnym gabinecie
niezbyt przyjaznej atmosferze. Gdy nowy prezes Mirosław Sekuła złożył wniosek o odwołanie Uczkiewicza, ten bardzo szybko bez jego zgody zorganizował w swoim gabinecie konferencję prasową i zarzucił Sekule czystki polityczne.<br>W 2001 r. po dojściu SLD do władzy Uczkiewicz został wiceministrem finansów i generalnym inspektorem informacji finansowej &lt;q&gt;"od tropienia prania brudnych pieniędzy"&lt;/&gt;.<br>Urodził się w 1950 r. w Nowej Rudzie. Uzyskał tytuł inżyniera na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. Od 1973 do 1990 r. był pracownikiem naukowym tej uczelni, ma tytuł doktora nauk technicznych.<br>Zna angielski i rosyjski. Jego hobby to tenis, wędkowanie i muzyka klasyczna, której słucha w swoim ministerialnym gabinecie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!