Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.29
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
między najemcą a właścicielem lokalu nie może być zawarta na czas krótszy niż trzy lata.
Określając warunki orzekania o eksmisji, powtórzono zawartą już w innej ustawie zasadę, że eksmitowanie bez zapewnienia mieszkania zastępczego niedopuszczalne jest w zimie (od 1 listopada do 31 marca).
Projekt zawiera też zakaz orzekania eksmisji "na bruk" wobec kobiet w ciąży, małoletnich oraz niepełnosprawnych, ubezwłasnowolnionych, ich opiekunów i współmieszkańców.
Prawo do dodatku mieszkaniowego ma przysługiwać tym, których dochód na osobę nie przekracza 175 proc. najniższej emerytury (osoby samotne) i 125 proc. (w gospodarstwie wieloosobowym).
Dodatki mają wypłacać gminy, korzystając z dotacji celowych z budżetu.
(PAP)



Decyzja RPP
między najemcą a właścicielem lokalu nie może być zawarta na czas krótszy niż trzy lata.<br>Określając warunki orzekania o eksmisji, powtórzono zawartą już w innej ustawie zasadę, że eksmitowanie bez zapewnienia mieszkania zastępczego niedopuszczalne jest w zimie (od 1 listopada do 31 marca).<br>Projekt zawiera też zakaz orzekania eksmisji "na bruk" wobec kobiet w ciąży, małoletnich oraz niepełnosprawnych, ubezwłasnowolnionych, ich opiekunów i współmieszkańców.<br>Prawo do dodatku mieszkaniowego ma przysługiwać tym, których dochód na osobę nie przekracza 175 proc. najniższej emerytury (osoby samotne) i 125 proc. (w gospodarstwie wieloosobowym).<br>Dodatki mają wypłacać gminy, korzystając z dotacji celowych z budżetu.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Decyzja RPP
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego