Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Fara na Pomorzu
Rok: 1997
i unieść. -- Spojrzy na Hansa.- Ja kiedyś panu wspomniałem o zamiarze napisania sensacyjnego reportażu o tych żołnierzach z bunkra... - Potrząsa głową przecząco.
- Porzuciłem ten plan. Za małe są szpalty magazynów ilustrowanych... na to straszne poniżenie ludzi... Za mały jest dziennikarz, żeby te zapomniane przez Boga i ludzi stworzenia... ciągać po brukowcach i sensacyjniakach.
Widzi, że Hans wstrząśnięty, że szuka słów pod wargą pobladłą, więc niby przypadkiem wskaże ręką ptaka wysoko, co łukiem...
- Proszę spojrzeć, to czarny bocian... Nie ma dzikszego skrzydlaka.
I obaj patrzą w górę, jakby nagle ktoś ich przekonał, że to, co na górze... nie musi być takie jak
i unieść. -- Spojrzy na Hansa.- Ja kiedyś panu wspomniałem o zamiarze napisania sensacyjnego reportażu o tych żołnierzach z bunkra... - Potrząsa głową przecząco. <br>- Porzuciłem ten plan. Za małe są szpalty magazynów ilustrowanych... na to straszne poniżenie ludzi... Za mały jest dziennikarz, żeby te zapomniane przez Boga i ludzi stworzenia... ciągać po brukowcach i sensacyjniakach. <br>Widzi, że Hans wstrząśnięty, że szuka słów pod wargą pobladłą, więc niby przypadkiem wskaże ręką ptaka wysoko, co łukiem... <br>- Proszę spojrzeć, to czarny bocian... Nie ma dzikszego skrzydlaka. <br>I obaj patrzą w górę, jakby nagle ktoś ich przekonał, że to, co na górze... nie musi być takie jak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!