Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Pasłęka
Nr: various
Miejsce wydania: Pasłęk
Rok: 2004
1818 r. położony był w powiecie pasłęckim (Kreis Preussisch Holland). Należał do tak zwanych "zamków królewskich" (Konigsschlossern), ponieważ już pierwszy król w Prusach Fryderyk I Hohenzollern (1701-1713) w trakcie swoich podróży po królestwie lubił w nim zatrzymywać się na nocleg.
Wybudowali go w zasadzie dwaj Dohnowie. Pierwszy z nich burgrabia Abraham zu Dohna (ur.1579 r.) stworzył go w stylu późnego renesansu i rozbudował w 1622 r. już częściowo w stylu manierystycznym. Prawdziwego blasku dodał obiektowi dopiero Alexander zu Dohna (ur. 1661 r.) przebudowując go w stylu barokowym wraz z pięknymi galeriami i oficynami.
Dzieła tego dokonał Joachim Ludwik Schultheis
1818 r. położony był w powiecie pasłęckim (Kreis Preussisch Holland). Należał do tak zwanych "zamków królewskich" (Konigsschlossern), ponieważ już pierwszy król w Prusach Fryderyk I Hohenzollern (1701-1713) w trakcie swoich podróży po królestwie lubił w nim zatrzymywać się na nocleg. <br>Wybudowali go w zasadzie dwaj Dohnowie. Pierwszy z nich burgrabia Abraham zu Dohna (ur.1579 r.) stworzył go w stylu późnego renesansu i rozbudował w 1622 r. już częściowo w stylu manierystycznym. Prawdziwego blasku dodał obiektowi dopiero Alexander zu Dohna (ur. 1661 r.) przebudowując go w stylu barokowym wraz z pięknymi galeriami i oficynami. <br>Dzieła tego dokonał Joachim Ludwik Schultheis
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego