Typ tekstu: Książka
Autor: Kowalczyk Paweł
Tytuł: Fizyka cząsteczek
Rok: 2000
szczegółowych rachunków, ograniczyć się do analizy konturów odpowiednich orbitali atomowych. Łatwo wówczas zauważyć, że duże nakrywanie otrzymujemy dodając do siebie na przykład orbitale atomowe s albo orbitale. W obu przypadkach otrzymujemy orbitale molekularne transformujące się zgodnie z reprezentacjami nieprzywiedlnymi. Kombinacje orbitali atomowych (tzn. orbitale molekularne typu prowadzą do mniejszej wartości całek nakrywania. Wobec tego energia znalezionych uprzednio orbitali molekularnych zbudowanych z orbitali atomowych 2p rośnie w kolejności . Można także zbudować orbitale molekularne z jeszcze mniejszymi wartościami całek nakrywania; na przykład składając ze sobą dwa orbitale , otrzymamy orbitale molekularne transformujące się zgodnie z reprezentacjami .
Rys. 3.7. Możliwe kombinacje orbitali atomowych w
szczegółowych rachunków, ograniczyć się do analizy konturów odpowiednich orbitali atomowych. Łatwo wówczas zauważyć, że duże nakrywanie otrzymujemy dodając do siebie na przykład orbitale atomowe s albo orbitale. W obu przypadkach otrzymujemy orbitale molekularne transformujące się zgodnie z reprezentacjami nieprzywiedlnymi. Kombinacje orbitali atomowych &lt;gap&gt; (tzn. orbitale molekularne typu &lt;gap&gt; prowadzą do mniejszej wartości całek nakrywania. Wobec tego energia znalezionych uprzednio orbitali molekularnych zbudowanych z orbitali atomowych 2p rośnie w kolejności &lt;gap&gt;. Można także zbudować orbitale molekularne z jeszcze mniejszymi wartościami całek nakrywania; na przykład składając ze sobą dwa orbitale &lt;gap&gt;, otrzymamy orbitale molekularne transformujące się zgodnie z reprezentacjami &lt;gap&gt;.<br>Rys. 3.7. Możliwe kombinacje orbitali atomowych w
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!