Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Postęp Fizyki
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
energią przesunięcie fazowe odpowiada przyspieszeniu pakietu w czasie, jak to ma np. miejsce przy przejściu cząstki przez obszar przyciągającego potencjału.
2) Twierdzenie Levinsona określa całkowitą zmianę przesunięcia fazowego przy zmianie energii od zera do nieskończoności:

gdzie n jest liczbą stanów związanych w rozpatrywanym potencjale. W pewnym sensie twierdzenie to jest całką twierdzenia Wignera.
Wyobraźmy sobie, że dla fali cząstkowej o określonym l rozpatrywany przez nas potencjał rzeczywisty ma postać dołu z barierą, dzięki czemu wiązać może pewne stany metastabilne (rys. 3). Zależnie do tego, gdzie taki stan powstaje - czy w pobliży wierzchołka, czy też blisko podstawy bariery - będzie on miał różne
energią przesunięcie fazowe odpowiada przyspieszeniu pakietu w czasie, jak to ma np. miejsce przy przejściu cząstki przez obszar przyciągającego potencjału.<br>2) Twierdzenie Levinsona określa całkowitą zmianę przesunięcia fazowego przy zmianie energii od zera do nieskończoności: <br>&lt;gap&gt; <br>gdzie n jest liczbą stanów związanych w rozpatrywanym potencjale. W pewnym sensie twierdzenie to jest całką twierdzenia Wignera.<br>Wyobraźmy sobie, że dla fali cząstkowej o określonym l rozpatrywany przez nas potencjał rzeczywisty ma postać dołu z barierą, dzięki czemu wiązać może pewne stany metastabilne (rys. 3). Zależnie do tego, gdzie taki stan powstaje - czy w pobliży wierzchołka, czy też blisko podstawy bariery - będzie on miał różne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego