Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
się bić między sobą. Przyszłość należy do margaryny - choćby z tego powodu, że wykorzystując 1 hektar zasiewów można jej wyprodukować kilkakrotnie więcej niż masła. Jej cena rośnie więc na naszym rynku o wiele wolniej niż cena smarowidła z mleka.

Przemysł tłuszczów roślinnych na tle innych branż polskiej gospodarki prezentuje się całkiem okazale. Z ośmiu istniejących zakładów aż sześć znalazło się w "pięćsetce" największych przedsiębiorstw "Polityki". Są to firmy duże i dość nowoczesne. Ducha rywalizacji obudziła w nich prywatyzacja zakładów tłuszczowych w Katowicach, obecnie - Van Den Bergh Foods, niekwestionowanego lidera w produkcji margaryny, kontrolowanego przez koncern Unilever.

Identycznie jak po wykupieniu bydgoskiej
się bić między sobą. Przyszłość należy do margaryny - choćby z tego powodu, że wykorzystując 1 hektar zasiewów można jej wyprodukować kilkakrotnie więcej niż masła. Jej cena rośnie więc na naszym rynku o wiele wolniej niż cena smarowidła z mleka.<br><br>Przemysł tłuszczów roślinnych na tle innych branż polskiej gospodarki prezentuje się całkiem okazale. Z ośmiu istniejących zakładów aż sześć znalazło się w "pięćsetce" największych przedsiębiorstw "Polityki". Są to firmy duże i dość nowoczesne. Ducha rywalizacji obudziła w nich prywatyzacja zakładów tłuszczowych w Katowicach, obecnie - Van Den Bergh Foods, niekwestionowanego lidera w produkcji margaryny, kontrolowanego przez koncern Unilever.<br><br>Identycznie jak po wykupieniu bydgoskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego