Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
35 (obecnie 316)12.
Budynek był usytuowany pośrodku parceli mającej dwa fronty od ul. Grochowskiej i od ul. Kamionkowskiej. Zajmował całą szerokość parceli, był dwupiętrowy, częściowo trzypiętrowy, podpiwniczony. Miał mocne stropy, był względnie solidnie zbudowany (istniała możliwość nadbudowy), miał dwie klatki schodowe, po jednej w każdym ze skrzydeł. Budynek posiadał centralne ogrzewanie z kotłownią w podpiwniczeniu. Mieściła się w niej uprzednio wytwórnia tabakierek, które wywożono na rynek rosyjski13.
Podjęta wtedy decyzja zakupu nieruchomości przy ul. Grochowskiej okazała się decyzją perspektywiczną i nadzwyczaj szczęśliwą. Na tym terenie, odpowiednio rozszerzonym przed i po wojnie, funkcjonują do dzisiaj Polskie Zakłady Optyczne.
Po przeprowadzeniu stosunkowo niewielkich
35 (obecnie 316)12.<br>Budynek był usytuowany pośrodku parceli mającej dwa fronty od ul. Grochowskiej i od ul. Kamionkowskiej. Zajmował całą szerokość parceli, był dwupiętrowy, częściowo trzypiętrowy, podpiwniczony. Miał mocne stropy, był względnie solidnie zbudowany (istniała możliwość nadbudowy), miał dwie klatki schodowe, po jednej w każdym ze skrzydeł. Budynek posiadał centralne ogrzewanie z kotłownią w podpiwniczeniu. Mieściła się w niej uprzednio wytwórnia tabakierek, które wywożono na rynek rosyjski13.<br>Podjęta wtedy decyzja zakupu nieruchomości przy ul. Grochowskiej okazała się decyzją perspektywiczną i nadzwyczaj szczęśliwą. Na tym terenie, odpowiednio rozszerzonym przed i po wojnie, funkcjonują do dzisiaj Polskie Zakłady Optyczne.<br>Po przeprowadzeniu stosunkowo niewielkich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego