Typ tekstu: Książka
Autor: Heller Michał
Tytuł: Usprawiedliwienie wszechświata
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1982
Wszechświat, jako zbiór, w którym obowiązują ograniczenia, zawiera w sobie informację. Tę właśnie informację starają się rozszyfrować naukowcy. Stare porównanie przyrody do otwartej księgi jest znacznie bardziej celne niż mogli przypuszczać ci, którzy je ukuli.
Niektóre spośród ograniczeń istniejących we Wszechświecie albo, innymi słowy: pewne informacje zakodowane we Wszechświecie, mają charakter czasowy. Podstawowym tego rodzaju ograniczeniem jest niemożność odwrócenia się biegu zdarzeń. Czas musi płynąć z przeszłości w przyszłość.
Kierunkowość czasu należy do najbardziej fundamentalnych reguł zakazu porządkujących Wszechświat.
Nasza codzienna walka z przemijaniem jest więc w istocie walką z Kosmosem.

Przyszłość jest bałaganem

Już od połowy XIX wieku fizycy znajdują
Wszechświat, jako zbiór, w którym obowiązują ograniczenia, zawiera w sobie informację. Tę właśnie informację starają się rozszyfrować naukowcy. Stare porównanie przyrody do otwartej księgi jest znacznie bardziej celne niż mogli przypuszczać ci, którzy je ukuli.<br>Niektóre spośród ograniczeń istniejących we Wszechświecie albo, innymi słowy: pewne informacje zakodowane we Wszechświecie, mają charakter czasowy. Podstawowym tego rodzaju ograniczeniem jest niemożność odwrócenia się biegu zdarzeń. Czas musi płynąć z przeszłości w przyszłość.<br>Kierunkowość czasu należy do najbardziej fundamentalnych reguł zakazu porządkujących Wszechświat.<br>Nasza codzienna walka z przemijaniem jest więc w istocie walką z Kosmosem.<br><br>&lt;tit&gt;Przyszłość jest bałaganem&lt;/&gt;<br><br>Już od połowy XIX wieku fizycy znajdują
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego