Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 09.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
choć w znacznie skromniejszym niż kiedyś wymiarze. Będąc w Nieborowie można do niej zajrzeć i na pamiątkę kupić wazon, talerz lub... gustowną popielniczkę.
Od 1945 roku, na prośbę ostatniego właściciela - Janusza Radziwiłła, opiekę nad dobrami nieborowskimi sprawował prof. Stanisław Lorentz. Jemu pałac i ogrody w największym stopniu zawdzięczają przetrwanie i charakter letniej rezydencji magnackiej. Dzisiaj w Nieborowie, wyremontowanym gruntownie pod koniec lat 60., jest dział warszawskiego Muzeum Narodowego. Pracuje w nim blisko sto osób, które czuwają nad pałacem, ogrodem i turystami.

Duch Anny Orzelskiej

Pałac to prawdziwa skarbnica dzieł sztuki, choć część zbiorów, m.in. bezcenne kolekcje broni białej i myśliwskiej
choć w znacznie skromniejszym niż kiedyś wymiarze. Będąc w Nieborowie można do niej zajrzeć i na pamiątkę kupić wazon, talerz lub... gustowną popielniczkę.<br> Od 1945 roku, na prośbę ostatniego właściciela - Janusza Radziwiłła, opiekę nad dobrami nieborowskimi sprawował prof. Stanisław Lorentz. Jemu pałac i ogrody w największym stopniu zawdzięczają przetrwanie i charakter letniej rezydencji magnackiej. Dzisiaj w Nieborowie, wyremontowanym gruntownie pod koniec lat 60., jest dział warszawskiego Muzeum Narodowego. Pracuje w nim blisko sto osób, które czuwają nad pałacem, ogrodem i turystami.<br><br>&lt;tit&gt; Duch Anny Orzelskiej&lt;/&gt;<br><br> Pałac to prawdziwa skarbnica dzieł sztuki, choć część zbiorów, m.in. bezcenne kolekcje broni białej i myśliwskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego