Typ tekstu: Książka
Autor: Mariusz Sieniewicz
Tytuł: Czwarte niebo
Rok: 2003
oniemiały ze zgrozy. - Jak państwo widzicie, ksiądz się zgadza. - Na koniec wyszeptał jakby tylko do siebie: - Ksiądz się zgadza, a ja płacę.
Tłum nie zareagował, a raczej stał się jeszcze bardziej ponury, pomrukujący cicho z tyłu. Zygmunt zbliżył się do słuchających. W chwili gdy biznesmen wracał do samochodu, jeden z chartów upuścił na chodnik neseser, nie wiadomo - świadomie czy niechcący. Ze środka wysypały się kasety wideo z nazwiskami i numerkami na pudełkach... Chart czym prędzej zgarnął je z powrotem do teczki i dołączył do Belowskiego.
Gdy limuzyna ruszała z miejsca, w niedokręconej szybie, przez jeden krótki, króciutki moment Zygmunt spostrzegł roześmianą
oniemiały ze zgrozy. - Jak państwo widzicie, ksiądz się zgadza. - Na koniec wyszeptał jakby tylko do siebie: - Ksiądz się zgadza, a ja płacę.<br>Tłum nie zareagował, a raczej stał się jeszcze bardziej ponury, pomrukujący cicho z tyłu. Zygmunt zbliżył się do słuchających. W chwili gdy biznesmen wracał do samochodu, jeden z chartów upuścił na chodnik neseser, nie wiadomo - świadomie czy niechcący. Ze środka wysypały się kasety wideo z nazwiskami i numerkami na pudełkach... Chart czym prędzej zgarnął je z powrotem do teczki i dołączył do Belowskiego.<br>Gdy limuzyna ruszała z miejsca, w niedokręconej szybie, przez jeden krótki, króciutki moment Zygmunt spostrzegł roześmianą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!