Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 257
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
publiczna, nigdy żadnego zarządu nie będzie można ocenić merytorycznie, ponieważ nie będzie z czego stawiać mu stopni. Dziś istnieje niebezpieczeństwo - by nie powiedzieć pewność - że zarząd Miazka nie zostanie oceniony merytorycznie (a nuż ma coś na swoje usprawiedliwienie), lecz politycznie. Grozi to też jego następcom. Prosta wymiana kadr nie uzdrowi chwiejącej się TVP.

Niedawno zarząd TVP obradował nad szeroko zakrojonym planem programowym: "Historią Polski XX wieku", cyklem dokumentalnym przygotowanym w związku z końcem stulecia i z końcem tysiąclecia. Oby nie była to klamra spinająca i kończąca dzieje telewizji publicznej.


Pionierski "Słownik kultury niemieckojęzycznej"

Bliscy nieznajomi

KRZYSZTOF MASŁOŃ

499 haseł osobowych złożyło się
publiczna, nigdy żadnego zarządu nie będzie można ocenić merytorycznie, ponieważ nie będzie z czego stawiać mu stopni. Dziś istnieje niebezpieczeństwo - by nie powiedzieć pewność - że zarząd &lt;name type="person"&gt;Miazka&lt;/name&gt; nie zostanie oceniony merytorycznie (a nuż ma coś na swoje usprawiedliwienie), lecz politycznie. Grozi to też jego następcom. Prosta wymiana kadr nie uzdrowi chwiejącej się &lt;name type="org"&gt;TVP&lt;/name&gt;.<br><br>Niedawno zarząd &lt;name type="org"&gt;TVP&lt;/name&gt; obradował nad szeroko zakrojonym planem programowym: "&lt;name type="tit"&gt;Historią Polski XX wieku&lt;/&gt;", cyklem dokumentalnym przygotowanym w związku z końcem stulecia i z końcem tysiąclecia. Oby nie była to klamra spinająca i kończąca dzieje telewizji publicznej.&lt;/div&gt;<br><br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Pionierski "&lt;name type="tit"&gt;Słownik kultury niemieckojęzycznej&lt;/&gt;"&lt;/tit&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Bliscy nieznajomi&lt;/tit&gt;<br><br>&lt;au&gt;&lt;name type="person"&gt;KRZYSZTOF MASŁOŃ&lt;/name&gt;&lt;/au&gt;<br><br>&lt;intro&gt;499 haseł osobowych złożyło się
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego