Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Techniczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
płyty pokryte są ognioodpornym, twardym polistyrolem gąbczastym, zapewniającym dobrą izolację cieplną i akustyczną. Ciężar jednej płyty o podanych wymiarach wynosi zaledwie 0,8 kg, a gwarancja rozciąga się na 30 lat.
(k)
KRZESŁA Z HAMULCEM
KRZESŁA biurowe na rolkach lub kółkach są bardzo wygodne. Niestety mogą być niebezpieczne, bowiem w chwili siadania na krześle ma ono tendencję do "wymykania się" spod siadającego. Otóż mankament ten udało się ostatnio usunąć jednemu z zachodnich producentów. Zastosował on hamulce sprężynowe, blokujące rolki krzesła nie obciążonego; natomiast gdy krzesło jest obciążone, tzn. ktoś na nim siedzi, wówczas hamulce są samoczynnie zwolnione.
(k)
DŁUGOPIS NA KSIĘŻYCU
płyty pokryte są ognioodpornym, twardym polistyrolem gąbczastym, zapewniającym dobrą izolację cieplną i akustyczną. Ciężar jednej płyty o podanych wymiarach wynosi zaledwie 0,8 kg, a gwarancja rozciąga się na 30 lat.<br>&lt;au&gt;(k)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;KRZESŁA Z HAMULCEM&lt;/&gt;<br>KRZESŁA biurowe na rolkach lub kółkach są bardzo wygodne. Niestety mogą być niebezpieczne, bowiem w chwili siadania na krześle ma ono tendencję do "wymykania się" spod siadającego. Otóż mankament ten udało się ostatnio usunąć jednemu z zachodnich producentów. Zastosował on hamulce sprężynowe, blokujące rolki krzesła nie obciążonego; natomiast gdy krzesło jest obciążone, tzn. ktoś na nim siedzi, wówczas hamulce są samoczynnie zwolnione.<br>&lt;au&gt;(k)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;DŁUGOPIS NA KSIĘŻYCU
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!