Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
następnego dnia od ran zadanych nożem. To zabójstwo, które przypomniało o zamachu na premiera Szwecji Olofa Palmego w roku 1986, wstrząsnęło szwedzką opinią publiczną.
16 września policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę podejrzaneo o dokonanie zamachu. Został on wypuszczony na wolność po 8 dniach, kiedy aresztowano Mihajlo Mihajlovicia, który aż do chwili obecnej konsekwentnie nie przyznawał się do winy.
Policja utrzymywała jednak, że ma niezbite dowody, potwierdzone przez analizę DNA. Adwokat Mihajlovicia powiedział w wywiadzie radiowym, że zabójstwo nie miało motywu politycznego, uchylił się jednak od odpowiedzi na pytanie, czy jego klient zdawał sobie sprawę z tego, kim była jego ofiara.
Proces
następnego dnia od ran zadanych nożem. To zabójstwo, które przypomniało o zamachu na premiera &lt;name type="place"&gt;Szwecji&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Olofa Palmego&lt;/&gt; w roku 1986, wstrząsnęło szwedzką opinią publiczną.&lt;/&gt;<br>16 września policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę podejrzaneo o dokonanie zamachu. Został on wypuszczony na wolność po 8 dniach, kiedy aresztowano &lt;name type="person"&gt;Mihajlo Mihajlovicia&lt;/&gt;, który aż do chwili obecnej konsekwentnie nie przyznawał się do winy.<br>Policja utrzymywała jednak, że ma niezbite dowody, potwierdzone przez analizę DNA. Adwokat &lt;name type="person"&gt;Mihajlovicia&lt;/&gt; powiedział w wywiadzie radiowym, że zabójstwo nie miało motywu politycznego, uchylił się jednak od odpowiedzi na pytanie, czy jego klient zdawał sobie sprawę z tego, kim była jego ofiara.<br>Proces
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego