Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1214
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1968
że trzeba by oddać to wszystko, razem ze straszliwie zanieczyszczonymi rzekami i rezerwuarami wodnymi, Indianom. Ale nie byłoby chyba chętnych szczepów. Znawcy twierdzą, że zanurzenie kajaka w Hudsonie spowodowałoby wyżarcie dna w ciągu kilku dni.
Pozostajemy więc na wyspie i przekręcamy znowu gałkę naszego radia. Jest pani psycholog. Mówi głosem cichym, kojącym, sympatycznym, to prawda. Namawia strapionych, niespokojnych, przygnębionych i nieszczęśliwych, by się odezwali, by wyspowiadali się przed nią i - czego nie wspomina - przed setkami tysięcy słuchaczy ze swoich najintymniejszych spraw. Telefon dzwoni, psycholog podnosi słuchawkę, podłączoną do mikrofonu. Słuchamy:
- Pani - słyszymy męski, głęboki, młody głos - pani kochana, niech mi pani
że trzeba by oddać to wszystko, razem ze straszliwie zanieczyszczonymi rzekami i rezerwuarami wodnymi, Indianom. Ale nie byłoby chyba chętnych szczepów. Znawcy twierdzą, że zanurzenie kajaka w Hudsonie spowodowałoby wyżarcie dna w ciągu kilku dni. <br>Pozostajemy więc na wyspie i przekręcamy znowu gałkę naszego radia. Jest pani psycholog. Mówi głosem cichym, kojącym, sympatycznym, to prawda. Namawia strapionych, niespokojnych, przygnębionych i nieszczęśliwych, by się odezwali, by wyspowiadali się przed nią i - czego nie wspomina - przed setkami tysięcy słuchaczy ze swoich najintymniejszych spraw. Telefon dzwoni, psycholog podnosi słuchawkę, podłączoną do mikrofonu. Słuchamy:<br>- Pani - słyszymy męski, głęboki, młody głos - pani kochana, niech mi pani
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego