Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 42
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
duse, to wos po góralsku przywitoć muse - rozpoczął starosta Makowski, a zaraz później Marek Markowicz oddał głos Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu zachęcając, by opowiedział o swojej estetyce i muzyce. - O rany Boskie - westchnął kompozytor, który poczuł się wrzucony na głęboką wodę. - Ja myślałem, że czegoś się tu dowiem, że usłyszę coś ciekawego, a ja mam gadać? - zmartwił się nie na żarty. Zachęcił przy tym słuchaczy do zadawania pytań, ale że takowych nie było, tytułem wstępu podzielił się z zebranymi swoimi przemyśleniami na różne tematy, poruszając nieomal wszystkie dziedziny życia oprócz... muzyki.
Było zatem m.in. o dewastacji "Palace". - Nie jestem taki, by
duse, to wos po góralsku przywitoć muse&lt;/&gt; - rozpoczął starosta Makowski, a zaraz później Marek Markowicz oddał głos Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu zachęcając, by opowiedział o swojej estetyce i muzyce. - O rany Boskie - westchnął kompozytor, który poczuł się wrzucony na głęboką wodę. - Ja myślałem, że czegoś się tu dowiem, że usłyszę coś ciekawego, a ja mam gadać? - zmartwił się nie na żarty. Zachęcił przy tym słuchaczy do zadawania pytań, ale że takowych nie było, tytułem wstępu podzielił się z zebranymi swoimi przemyśleniami na różne tematy, poruszając nieomal wszystkie dziedziny życia oprócz... muzyki.<br>Było zatem m.in. o dewastacji "Palace". - Nie jestem taki, by
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!