Typ tekstu: Książka
Autor: Szmidt Krzysztof
Tytuł: Elementarz twórczego życia
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1994
delikatny problem stosunków międzyludzkich, moralności, prawa i wiary. Zadanie polega na tym, aby ułożyć wiersz z kłamstwem w każdej linijce. Zaczynaj!
Gdy napiszesz swój kłamliwy wiersz, zapraszam Cię do lektury dwóch utworów autorstwa uczestników prowadzonych przeze mnie treningów twórczości.
Wierzba to ptak, co lata pod wodą
gęstą od tlenu i ciem.
Oddycha uszami, myśli sercem,
a mówi przez nos,
że liście to korzenie,
że wiatr to spokój,
że deszcz to pragnienie,
a piorun - bezpieczeństwo.
Słowik to drzewo,
co pływa w przestworzach.
Piszę do ciebie gumką myszką,
która wleciała tu przez okno.
Zielony kot w pokoju śpi,
a srebrne pszczoły w słońcu
delikatny problem stosunków międzyludzkich, moralności, prawa i wiary. Zadanie polega na tym, aby ułożyć wiersz z kłamstwem w każdej linijce. Zaczynaj!<br>Gdy napiszesz swój kłamliwy wiersz, zapraszam Cię do lektury dwóch utworów autorstwa uczestników prowadzonych przeze mnie treningów twórczości.<br>&lt;q&gt;Wierzba to ptak, co lata pod wodą<br>gęstą od tlenu i ciem.<br>Oddycha uszami, myśli sercem,<br>a mówi przez nos,<br>że liście to korzenie,<br>że wiatr to spokój,<br>że deszcz to pragnienie,<br>a piorun - bezpieczeństwo.<br>Słowik to drzewo,<br>co pływa w przestworzach.<br>Piszę do ciebie gumką myszką,<br>która wleciała tu przez okno.<br>Zielony kot w pokoju śpi,<br>a srebrne pszczoły w słońcu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego