Typ tekstu: Książka
Autor: Borowa Maria
Tytuł: Dominika znaczy niedziela
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1988
na kogoś, nie udawałby, że gra. Stanąłby przy samej bramie. Wyszedł na środek ulicy. Nie ruszyłby się stamtąd do wieczora.

... Siwy patrzył na niego uważnie, w milczeniu.
- Nie wiem - powiedział wreszcie Adam. - Nie wiem nic poza tym, że chyba zwariuję. Miałem uciec dzisiaj. A wróciłem... Czego ty ode mnie chcesz, co? Czego? - wybuchnął. - Pilnujesz mnie! Opiekun! Starszy brat się znalazł! Rodzina! - Twarz wykrzywił mu niedobry grymas. - Mam czekać, mówisz. Na co? Tu nic się nie stanie. Nic się nie dzieje. Nic!
- A jeżeli i tam, dokąd chcesz iść, w jakimś nowym Miastku, Proniu, Kaleniu, nic się nie stanie, nic się nie będzie
na kogoś, nie udawałby, że gra. Stanąłby przy samej bramie. Wyszedł na środek ulicy. Nie ruszyłby się stamtąd do wieczora.<br><br>... Siwy patrzył na niego uważnie, w milczeniu.<br>- Nie wiem - powiedział wreszcie Adam. - Nie wiem nic poza tym, że chyba zwariuję. Miałem uciec dzisiaj. A wróciłem... Czego ty ode mnie chcesz, co? Czego? - wybuchnął. - Pilnujesz mnie! Opiekun! Starszy brat się znalazł! Rodzina! - Twarz wykrzywił mu niedobry grymas. - Mam czekać, mówisz. Na co? Tu nic się nie stanie. Nic się nie dzieje. Nic!<br>- A jeżeli i tam, dokąd chcesz iść, w jakimś nowym Miastku, Proniu, Kaleniu, nic się nie stanie, nic się nie będzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego