Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Morze
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1961
amerykańskiej kosmonautyki! Na spotkanie "czerwonego szpiega" ruszyły zaalarmowane jednostki floty. Wkrótce dopadły go i ostatecznie zidentyfikowały: był to... płynący pod banderą USA statek Instytutu Naukowego w Stanford "Acania" z zadaniem śledzenia ostatniego odcinka lotu kpt. Grissoma.
Amerykanie odetchnęli z ulgą. Przez te pełne napięcia chwile musieli zadawać sobie dramatyczne pytanie: co by to było, gdyby w ten niecny sposób Związek Radziecki zdobył... tajemnicę lotów kosmicznych?!


OPOWIEŚCI NIE DLA CELNIKÓW

W czasie wojen napoleońskich angielską służbę prewencyjną bardzo wspomagała blokada kontynentalna, od czasu gdy Napoleon zabronił swym wasalom i sprzymierzeńcom handlu z Anglią i z jej posiadłościami.
Po wojnach, otwarcie portów - szczególnie francuskich
amerykańskiej kosmonautyki! Na spotkanie "czerwonego szpiega" ruszyły zaalarmowane jednostki floty. Wkrótce dopadły go i ostatecznie zidentyfikowały: był to... płynący pod banderą USA statek Instytutu Naukowego w Stanford "Acania" z zadaniem śledzenia ostatniego odcinka lotu kpt. Grissoma. <br>Amerykanie odetchnęli z ulgą. Przez te pełne napięcia chwile musieli zadawać sobie dramatyczne pytanie: co by to było, gdyby w ten niecny sposób Związek Radziecki zdobył... tajemnicę lotów kosmicznych?!<br>&lt;gap&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;page nr=11&gt; &lt;tit&gt;OPOWIEŚCI NIE DLA CELNIKÓW&lt;/tit&gt;<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;intro&gt;W czasie wojen napoleońskich angielską służbę prewencyjną bardzo wspomagała blokada kontynentalna, od czasu gdy Napoleon zabronił swym wasalom i sprzymierzeńcom handlu z Anglią i z jej posiadłościami. <br>Po wojnach, otwarcie portów - szczególnie francuskich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego