Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2922
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
Radomiu trzeba było wstawić dodatkowe łóżko.
Po 12 latach, wydając
68,5 mln zł, ukończono obiekt na miarę XXI w. Wydawał się wtedy najwygodniejszym więzieniem w Polsce, o ile określenie "wygodny" jest tutaj na miejscu. Na pewno jest najnowocześniejszym i nie ma sensu porównywać warunków w nim panujących z tym, co było w dawnym XVII-wiecznym klasztorze przy ul. Malczewskiego, gdzie mieścił się Areszt Śledczy w Radomiu, zanim nie zmienił adresu.
- Nie istnieje takie pojęcie jak ciężkie więzienie - twierdzi płk Grzegorz Dobrański, szef Okręgowego Inspektoratu Służb Więziennych w Warszawie.
Przed wojną tak mówiono o więzieniu świętokrzyskim, gdzie nawet funkcjonariuszy wymieniano co trzy
Radomiu trzeba było wstawić dodatkowe łóżko.<br>&lt;tit1&gt;Po 12 latach, wydając&lt;/&gt; <br>68,5 mln zł, ukończono obiekt na miarę XXI w. Wydawał się wtedy najwygodniejszym więzieniem w Polsce, o ile określenie "wygodny" jest tutaj na miejscu. Na pewno jest najnowocześniejszym i nie ma sensu porównywać warunków w nim panujących z tym, co było w dawnym XVII-wiecznym klasztorze przy ul. Malczewskiego, gdzie mieścił się Areszt Śledczy w Radomiu, zanim nie zmienił adresu.<br>- &lt;q&gt;Nie istnieje takie pojęcie jak ciężkie więzienie&lt;/&gt; - twierdzi płk Grzegorz Dobrański, szef Okręgowego Inspektoratu Służb Więziennych w Warszawie.<br>Przed wojną tak mówiono o więzieniu świętokrzyskim, gdzie nawet funkcjonariuszy wymieniano co trzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego