Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zaatakowano też dwie hiszpańskie bazy w Diwaniji. Nikt nie został ranny. Do podobnych ataków w Iraku dochodzi niemal codziennie. Nie brakuje więc krytyków amerykańskiej polityki w tym kraju.
- Dla Stanów Zjednoczonych okupacja Iraku przeradza się w drugi Wietnam - powiedział wczoraj w Madrycie przywódca radykalnej koalicji Zjednoczona Lewica Gaspar Llamazares. - To, co było okupacją, niemal wojną, przeradza się w wojnę wietnamską na irackim terytorium - dodał Llamazares, który poparł decyzję premiera Zapatero o wycofaniu wojsk hiszpańskich z Iraku.
Tymczasem decyzję tę skrytykowała konserwatywna Partia Ludowa byłego premiera Aznara. We wtorek na łamach madryckiego dziennika "ABC" Aznar napisał, że wycofanie wojsk oznacza "ugłaskiwanie" terroryzmu.

Zły
zaatakowano też dwie hiszpańskie bazy w &lt;name type="place"&gt;Diwaniji&lt;/&gt;. Nikt nie został ranny. Do podobnych ataków w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; dochodzi niemal codziennie. Nie brakuje więc krytyków amerykańskiej polityki w tym kraju.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Dla Stanów Zjednoczonych okupacja Iraku przeradza się w drugi Wietnam&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział wczoraj w &lt;name type="place"&gt;Madrycie&lt;/&gt; przywódca radykalnej koalicji &lt;name type="org"&gt;Zjednoczona Lewica&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Gaspar Llamazares&lt;/&gt;. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- To, co było okupacją, niemal wojną, przeradza się w wojnę wietnamską na irackim terytorium&lt;/&gt;&lt;/&gt; - dodał &lt;name type="person"&gt;Llamazares&lt;/&gt;, który poparł decyzję premiera &lt;name type="person"&gt;Zapatero&lt;/&gt; o wycofaniu wojsk hiszpańskich z &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;.<br>Tymczasem decyzję tę skrytykowała konserwatywna &lt;name type="org"&gt;Partia Ludowa&lt;/&gt; byłego premiera &lt;name type="person"&gt;Aznara&lt;/&gt;. We wtorek na łamach madryckiego dziennika &lt;name type="tit"&gt;"ABC"&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Aznar&lt;/&gt; napisał, że wycofanie wojsk oznacza &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"ugłaskiwanie"&lt;/&gt;&lt;/&gt; terroryzmu.<br><br>&lt;tit&gt;Zły
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego