Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
a jeżeli tak, to wątpliwości te należało natychmiast wykorzystać.

Po zakończeniu dziennych akcji Aeromacchi MB-339 As i dwusilnikowych Puccar IA-58A na pasie startowym i drogach kołowania, na płaszczyznach postoju samolotów i przy składach materiałów pędnych usypywano specjalne kopce ze zwykłego piasku. Wprawdzie roboty było w związku z tym co niemiara ale opłaciło się to sowicie.
Brytyjczycy po kolejnych trzech misjach rozpoznawczych więcej już lotniska Port Stanley nie atakowali, uznając je widocznie za zniszczone.

Ale zdarzają się i sytuacje odmienne, żeby nie powiedzieć, krańcowo różne.
Kolejny dzień Zawodów Rozpoznania Powietrznego polskiego lotnictwa wojskowego nie zapowiadał większych sensacji, chociaż panowało ogólne przekonanie
a jeżeli tak, to wątpliwości te należało natychmiast wykorzystać.<br><br>Po zakończeniu dziennych akcji Aeromacchi MB-339 As i dwusilnikowych Puccar IA-58A na pasie startowym i drogach kołowania, na płaszczyznach postoju samolotów i przy składach materiałów pędnych usypywano specjalne kopce ze zwykłego piasku. Wprawdzie roboty było w związku z tym co niemiara ale opłaciło się to sowicie.<br>Brytyjczycy po kolejnych trzech misjach rozpoznawczych więcej już lotniska Port Stanley nie atakowali, uznając je widocznie za zniszczone.<br><br>Ale zdarzają się i sytuacje odmienne, żeby nie powiedzieć, krańcowo różne.<br>Kolejny dzień Zawodów Rozpoznania Powietrznego polskiego lotnictwa wojskowego nie zapowiadał większych sensacji, chociaż panowało ogólne przekonanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!