Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 16.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
w Polsce, także Nieborów szczyci się swoją damą. Jest nią piękna Anna Orzelska, nieślubna córka Augusta II i Henriette Renard-Duval. Za dnia spogląda na gości z portretu, na którym unieśmiertelniona jest z mopsem na ręku, nocą zaś przechadza się po pałacowych salonach. Wieść niesie, że szelest jej sukien słyszał co noc pracujący w bibliotece prof. Lorentz, podobnie jak dźwięk dzwonka, który trzyma w dłoni kardynał Radziejowski, wymalowany na obrazie wiszącym nad bibliotecznym kominkiem.

Warto zajrzeć również do Gabinetu Żółtego, gdzie wiszą dwa cenne obrazy: "Ruiny rzymskie" Panniniego i "Chrzest syna królowej Kandake" Ghisolfi. Oba z przełomu XVII i XVIII wieku.

Spacer
w Polsce, także Nieborów szczyci się swoją damą. Jest nią piękna Anna Orzelska, nieślubna córka Augusta II i Henriette Renard-Duval. Za dnia spogląda na gości z portretu, na którym unieśmiertelniona jest z mopsem na ręku, nocą zaś przechadza się po pałacowych salonach. Wieść niesie, że szelest jej sukien słyszał co noc pracujący w bibliotece prof. Lorentz, podobnie jak dźwięk dzwonka, który trzyma w dłoni kardynał Radziejowski, wymalowany na obrazie wiszącym nad bibliotecznym kominkiem. <br><br>Warto zajrzeć również do Gabinetu Żółtego, gdzie wiszą dwa cenne obrazy: "Ruiny rzymskie" Panniniego i "Chrzest syna królowej Kandake" Ghisolfi. Oba z przełomu XVII i XVIII wieku. <br><br>&lt;tit&gt;Spacer
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!