Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 06/04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
w Polsce, także Nieborów szczyci się swoją damą. Jest nią piękna Anna Orzelska, nieślubna córka Augusta II i Henriette Renard-Duval. Za dnia spogląda na gości z portretu, na którym unieśmiertelniona jest z mopsem na ręku, nocą zaś przechadza się po pałacowych salonach. Wieść niesie, że szelest jej sukien słyszał co noc pracujący w bibliotece prof. Lorentz, podobnie jak dźwięk dzwonka, który trzyma w dłoni kardynał Radziejowski, wymalowany na obrazie wiszącym nad bibliotecznym kominkiem.
Warto zajrzeć również do Gabinetu Żółtego, gdzie wiszą dwa cenne obrazy: "Ruiny rzymskie" Panniniego i "Chrzest syna królowej Kandake" Ghisolfi. Oba z przełomu XVII i XVIII wieku.

Spacer
w Polsce, także Nieborów szczyci się swoją damą. Jest nią piękna Anna Orzelska, nieślubna córka Augusta II i Henriette Renard-Duval. Za dnia spogląda na gości z portretu, na którym unieśmiertelniona jest z mopsem na ręku, nocą zaś przechadza się po pałacowych salonach. Wieść niesie, że szelest jej sukien słyszał co noc pracujący w bibliotece prof. Lorentz, podobnie jak dźwięk dzwonka, który trzyma w dłoni kardynał Radziejowski, wymalowany na obrazie wiszącym nad bibliotecznym kominkiem.<br>Warto zajrzeć również do Gabinetu Żółtego, gdzie wiszą dwa cenne obrazy: "Ruiny rzymskie" Panniniego i "Chrzest syna królowej Kandake" Ghisolfi. Oba z przełomu XVII i XVIII wieku.<br><br>&lt;tit&gt;Spacer
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego