Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
z powrotem trzeba się tego nauczyć, zrozumieć, że w rozsądnym uregulowaniu tych kwestii nie ma nic wstydliwego czy podłego - mówi mecenas Milewska.

Wspólne - czyje?

- O kwestiach majątkowych warto myśleć zawczasu, gdy bowiem nie ma indywidualnych regulacji, decyduje suche rozwiązanie ustawowe. Niejednokrotnie spotkałem się z sytuacją, że trzeba było wydać wyrok, co prawda zgodny z prawem, ale sprzeczny ze zwykłym ludzkim poczuciem sprawiedliwości - mówi sędzia.

Intercyzy mają jeszcze jedno niebagatelne znaczenie: w dobie powszechnego brania kredytów, także inwestycyjnych przez przedsiębiorców, mogą chronić ­współmałżonka przed skutkami finansowego krachu. I tu jednak trzeba pomyśleć wcześniej: rozdzielność majątkowa działa od momentu jej zawarcia, wcześniejsze długi czy
z powrotem trzeba się tego nauczyć, zrozumieć, że w rozsądnym uregulowaniu tych kwestii nie ma nic wstydliwego czy podłego - mówi mecenas Milewska.<br><br>&lt;tit&gt;Wspólne - czyje?&lt;/&gt;<br><br>- O kwestiach majątkowych warto myśleć zawczasu, gdy bowiem nie ma indywidualnych regulacji, decyduje suche rozwiązanie ustawowe. Niejednokrotnie spotkałem się z sytuacją, że trzeba było wydać wyrok, co prawda zgodny z prawem, ale sprzeczny ze zwykłym ludzkim poczuciem sprawiedliwości - mówi sędzia.<br><br>Intercyzy mają jeszcze jedno niebagatelne znaczenie: w dobie powszechnego brania kredytów, także inwestycyjnych przez przedsiębiorców, mogą chronić ­współmałżonka przed skutkami finansowego krachu. I tu jednak trzeba pomyśleć wcześniej: rozdzielność majątkowa działa od momentu jej zawarcia, wcześniejsze długi czy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!