Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 1
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
dodatku sądeccy znajomi przekonywali mnie, że oni mają już tak od zeszłego roku. A mówią, że my Lachów nie kochamy!
MiastowaPlotki, ploteczki

Całe Święta miałam w chałupie gości. Zachwyceni byli dekoracją miasta. Mówili, że powinniśmy być dumni z władz miasta za to, co zrobili. Nie chcę się podlizywać, ale co prawda to prawda - miasto wystroili pięknie. Mimo że ludzi najechało jak nigdy dotąd, w mieście było nawet czysto. A po sylwestrze też uwinęli się ze sprzątaniem wyjątkowo zgrabnie.
BojcorkaBojki z Cikago

* Jak co niedziela, tak i w tom ostatniom słuchałak góralskiego radia, bo zawsze tam się cosik nowego i ciekawego
dodatku sądeccy znajomi przekonywali mnie, że oni mają już tak od zeszłego roku. A mówią, że my Lachów nie kochamy!<br>&lt;au&gt;Miastowa&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Plotki, ploteczki&lt;/tit&gt;<br><br>Całe Święta miałam w chałupie gości. Zachwyceni byli dekoracją miasta. Mówili, że powinniśmy być dumni z władz miasta za to, co zrobili. Nie chcę się podlizywać, ale co prawda to prawda - miasto wystroili pięknie. Mimo że ludzi najechało jak nigdy dotąd, w mieście było nawet czysto. A po sylwestrze też uwinęli się ze sprzątaniem wyjątkowo zgrabnie. <br>&lt;au&gt;Bojcorka&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;dialect&gt;Bojki z Cikago&lt;/&gt;&lt;/tit&gt;<br><br>* &lt;dialect&gt;Jak co niedziela, tak i w tom ostatniom słuchałak góralskiego radia, bo zawsze tam się cosik nowego i ciekawego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!