Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
sześciu smaków. Przyprawione szczyptą cynamonu, doskonale się uzupełniają
Z kraju ryżu i imbiru
Dobre odżywianie gwarantuje zdrowie i długie życie - twierdzą Chińczycy. Mistrzowie kuchni cieszą się tu takim uznaniem i szacunkiem, jak w Europie lekarze.
Dania dzielą się na trzy podstawowe kategorie: TA Tai - gotowane na parze, najzdrowsze, do spożywania codziennie, Czu Tsai - pikantne i smażone o właściwościach rozgrzewających i Fan Tsai - zakąski do win, jadane od święta i dla przyjemności. Wszystkie stanowią kombinację pięciu podstawowych smaków: słodkiego, gorzkiego, słonego, kwaśnego i ostrego. Konieczne jest zachowanie pomiędzy nimi równowagi.
Popularną potrawą jest Szap Sui - mieszane kaski. Przyrządza się ją głownie z
sześciu smaków. Przyprawione szczyptą cynamonu, doskonale się uzupełniają<br>Z kraju ryżu i imbiru<br>Dobre odżywianie gwarantuje zdrowie i długie życie - twierdzą Chińczycy. Mistrzowie kuchni cieszą się tu takim uznaniem i szacunkiem, jak w Europie lekarze.<br>Dania dzielą się na trzy podstawowe kategorie: TA Tai - gotowane na parze, najzdrowsze, do spożywania codziennie, Czu Tsai - pikantne i smażone o właściwościach rozgrzewających i Fan Tsai - zakąski do win, jadane od święta i dla przyjemności. Wszystkie stanowią kombinację pięciu podstawowych smaków: słodkiego, gorzkiego, słonego, kwaśnego i ostrego. Konieczne jest zachowanie pomiędzy nimi równowagi.<br>Popularną potrawą jest Szap Sui - mieszane kaski. Przyrządza się ją głownie z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego