Typ tekstu: Książka
Autor: Dukaj Jacek
Tytuł: W kraju niewiernych
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 2000
zrobi.
Tylko ich trzech; i trzy daki. Wokoło niepuszcza. Strach Poparzonego nie był sierotą.
- Opowiedz mi o jego strachu - rzekł Podążający za Cieniem. - On był przerażony, prawda? Bał się bardziej od ciebie. Tak?
- Może - sapnął Poparzony. - Tak mi się wydaje.
- Widziałeś jego zęby? Widziałeś, czy ma kły?
Poparzonemu wszystko to coraz mniej się podobało. Zgadzając się wskazać miejsce incydentu, nie wiedział o szamanie; przyłączył się on do nich dopiero w powietrzu. Teraz Poparzony marzył już tylko, by wsiąść na daka i odlecieć. Nie był żadnym tam awanturnikiem: był profesorem informatyki.
- Nie, nie, nic nie widziałem. Słuchajcie, ja już muszę się zmywać
zrobi. <br>Tylko ich trzech; i trzy daki. Wokoło niepuszcza. Strach Poparzonego nie był sierotą. <br>- Opowiedz mi o jego strachu - rzekł Podążający za Cieniem. - On był przerażony, prawda? Bał się bardziej od ciebie. Tak? <br>- Może - sapnął Poparzony. - Tak mi się wydaje. <br>- Widziałeś jego zęby? Widziałeś, czy ma kły? <br>Poparzonemu wszystko to coraz mniej się podobało. Zgadzając się wskazać miejsce incydentu, nie wiedział o szamanie; przyłączył się on do nich dopiero w powietrzu. Teraz Poparzony marzył już tylko, by wsiąść na daka i odlecieć. Nie był żadnym tam awanturnikiem: był profesorem informatyki. <br>- Nie, nie, nic nie widziałem. Słuchajcie, ja już muszę się zmywać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego