Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
roślin z rodziny przypołudnikowatych na liściach znajdują się tzw. okienka, zbudowane z dużej liczby nietypowych, półprzezroczystych komórek, rozpraszających promienie słoneczne i ograniczających ich dostęp do głębiej położonych tkanek.
Do sukulentów zalicza się niektóre storczyki, hoję różową, wiele gatunków peperomii, wszystkie kaktusy, litopsy (tzw. żywe kamienie), agawy i eszewerie, a także - coraz częściej trafiające do kwiaciarń - rośliny z kaudeksem, np. nolinę i kalibanus.
Kiedyś dzielono sukulenty na trzy wielkie grupy: kaktusy, przypołudnikowate i gruboszowate, niedawno jednak zrezygnowano z tego podziału. Opisano i wprowadzono do sprzedaży tak dużo nowych rodzin botanicznych, że jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się podział na kaktusy i inne sukulenty
roślin z rodziny przypołudnikowatych na liściach znajdują się tzw. okienka, zbudowane z dużej liczby nietypowych, półprzezroczystych komórek, rozpraszających promienie słoneczne i ograniczających ich dostęp do głębiej położonych tkanek.<br>Do sukulentów zalicza się niektóre storczyki, hoję różową, wiele gatunków peperomii, wszystkie kaktusy, litopsy (tzw. żywe kamienie), agawy i eszewerie, a także - coraz częściej trafiające do kwiaciarń - rośliny z kaudeksem, np. nolinę i kalibanus.<br>Kiedyś dzielono sukulenty na trzy wielkie grupy: kaktusy, przypołudnikowate i gruboszowate, niedawno jednak zrezygnowano z tego podziału. Opisano i wprowadzono do sprzedaży tak dużo nowych rodzin botanicznych, że jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się podział na kaktusy i inne sukulenty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!