Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
Jeśli na warszawskiej konferencji partyjnej, w przede dniu IV Zjazdu Partii Gomułka znalazł słowa potępienia dla członków partii nadużywających swej władzy i stosunków dla popierania bądź tolerowania korupcji, to wynikło to z wewnątrzklikowych porachunków: Titkow popierał i bronił Harasimowskiego, a trzeba było zdusić opozycyjne nastroje panujące w organizacji warszawskiej.
cynicy, którzy twierdzą, że wielka ilość odkrytych afer pozostaje w prostym związku z walką o władzę wewnątrz partii. Że byłyby inne afery do odkrycia, tym razem jednak w tych okręgach kraju, gdzie panują praworządne tendencje wśród miejscowych organów partyjnych.
j. w.KONSEKWENCJE PROTESTU 34

Anonimowy autor krajowy omawiający w ostatnim numerze
Jeśli na warszawskiej konferencji partyjnej, w przede dniu IV Zjazdu Partii Gomułka znalazł słowa potępienia dla członków partii nadużywających swej władzy i stosunków dla popierania bądź tolerowania korupcji, to wynikło to z wewnątrzklikowych porachunków: Titkow popierał i bronił Harasimowskiego, a trzeba było zdusić opozycyjne nastroje panujące w organizacji warszawskiej.<br>Są cynicy, którzy twierdzą, że wielka ilość odkrytych afer pozostaje w prostym związku z walką o władzę wewnątrz partii. Że byłyby inne afery do odkrycia, tym razem jednak w tych okręgach kraju, gdzie panują praworządne tendencje wśród miejscowych organów partyjnych.<br>&lt;au&gt; j. w.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;KONSEKWENCJE PROTESTU 34&lt;/&gt;<br><br>Anonimowy autor krajowy omawiający w ostatnim numerze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego