Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
że w 43 konieczne są zmiany - poprosił o usunięcie symboli militarnych, dopisanie polskich nazw miejscowości, skucie nazw z czasów hitlerowskich.
- Do dzisiaj w 32 miejscach uwzględniono nasze zalecenia, a w kolejnych dziesięciu prace są w toku - poinformowała wczoraj wojewoda. Porozumienia nie udało się osiągnąć jedynie w Mechnicy. Na pomniku ku czci żołnierzy poległych w I i II wojnie światowej użyta jest hitlerowska nazwa tej miejscowości - Mussdorf. - Mam nadzieję, że uda się rozwiązać i ten problem - mówi pani wojewoda.
- Mam nadzieję, że teraz administracja rządowa zajmie się wreszcie ważniejszymi sprawami - komentuje lider opolskich Niemców, poseł Henryk Kroll.
M. SZ.


Konferencja w Warszawie
że w 43 konieczne są zmiany - poprosił o usunięcie symboli militarnych, dopisanie polskich nazw miejscowości, skucie nazw z czasów hitlerowskich.<br>&lt;q&gt;- Do dzisiaj w 32 miejscach uwzględniono nasze zalecenia, a w kolejnych dziesięciu prace są w toku&lt;/&gt; - poinformowała wczoraj wojewoda. Porozumienia nie udało się osiągnąć jedynie w &lt;name type="place"&gt;Mechnicy&lt;/&gt;. Na pomniku ku czci żołnierzy poległych w I i II wojnie światowej użyta jest hitlerowska nazwa tej miejscowości - &lt;name type="place"&gt;Mussdorf&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Mam nadzieję, że uda się rozwiązać i ten problem&lt;/&gt; - mówi pani wojewoda.<br>&lt;q&gt;- Mam nadzieję, że teraz administracja rządowa zajmie się wreszcie ważniejszymi sprawami&lt;/&gt; - komentuje lider opolskich Niemców, poseł &lt;name type="person"&gt;Henryk Kroll&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;M. SZ.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Konferencja w &lt;name type="place"&gt;Warszawie
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego