Typ tekstu: Książka
Autor: Antoszewski Roman
Tytuł: Kariera na trzy karpie morskie
Rok: 2000
sobie sprawę z małej wagi mojej pracy. Było dla mnie sprawą oczywistą, że dach nad głową i wikt bez opierunku (prałem sobie swoje rzeczy sam) był aż zbyt dużą zapłatą za moją robotę. Pracuję tyle co nic, mam dach nad głową i miskę strawy, od czasu do czasu godziwy przyodziewek, czegoż więcej mogłem oczekiwać od moich gospodarzy. O pieniądzach, zapłacie, nie było dotąd mowy.
Oczywiście podziękowałem za zaproszenie, nie zdradzałem się ze swoimi obiekcjami, ale miałem pietra. Na szczęście rzecz dotyczy odległej przyszłości - myślałem.
Jeszcze jedna ważna rzecz wydarzyła się w czasie tej wizyty w Krakowie. Baśka na odchodne, tak zupełnie
sobie sprawę z małej wagi mojej pracy. Było dla mnie sprawą oczywistą, że dach nad głową i wikt bez opierunku (prałem sobie swoje rzeczy sam) był aż zbyt dużą zapłatą za moją robotę. Pracuję tyle co nic, mam dach nad głową i miskę strawy, od czasu do czasu godziwy przyodziewek, czegoż więcej mogłem oczekiwać od moich gospodarzy. O pieniądzach, zapłacie, nie było dotąd mowy. <br>Oczywiście podziękowałem za zaproszenie, nie zdradzałem się ze swoimi obiekcjami, ale miałem pietra. Na szczęście rzecz dotyczy odległej przyszłości - myślałem.<br>Jeszcze jedna ważna rzecz wydarzyła się w czasie tej wizyty w Krakowie. Baśka na odchodne, tak zupełnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!