Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Ksiądz Helena
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1990
niestety - przestępcy... czasem nawet grubsi. Sprawy konfliktowe...
BISKUP Domyślam się... że z prawem.
SEKRETARZ potakuje w milczeniu głową Bardzo żałują. Dele-gacja zostawiła nawet hojny, bardzo hojny datek na ogrzewanie kościoła.
BISKUP Zabójstwo?
SEKRETARZ No niee! Raczej nieszczęśliwy wypadek, jak twierdzą. Proszą o interwencję w prokuraturze... Antonowi... taki ich ,,prezes", czy coś w tym rodzaju... grozi obostrzenie kary... bo to recydywa.
BISKUP Jednak mokra robota...
SEKRETARZ W czasie ataku na biżuterię... jubiler stracił oko. Zapłacą, choćby i najwyższe odszkodowanie - byle sędzia uznał, jak się Ojciec Raoul wyraził... że to ,,żałosny wypadek", a nie ,,zamierzone uszkodzenie ciała".
BISKUP oddycha nerwowo przez nos i
niestety - przestępcy... czasem nawet grubsi. Sprawy konfliktowe...<br>BISKUP Domyślam się... że z prawem.<br>SEKRETARZ potakuje w milczeniu głową Bardzo żałują. Dele-gacja zostawiła nawet hojny, bardzo hojny datek na ogrzewanie kościoła.<br>BISKUP Zabójstwo?<br>SEKRETARZ No niee! Raczej nieszczęśliwy wypadek, jak twierdzą. Proszą o interwencję w prokuraturze... Antonowi... taki ich ,,prezes", czy coś w tym rodzaju... grozi obostrzenie kary... bo to recydywa.<br>BISKUP Jednak mokra robota...<br>SEKRETARZ W czasie ataku na biżuterię... jubiler stracił oko. Zapłacą, choćby i najwyższe odszkodowanie - byle sędzia uznał, jak się Ojciec Raoul wyraził... że to ,,żałosny wypadek", a nie ,,zamierzone uszkodzenie ciała".<br>BISKUP oddycha nerwowo przez nos i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego