Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
gospodarczej przy Tymczasowych Władzach Koalicyjnych Iraku (CPA), a Stevenem Susensem. Susens jest urzędnikiem biura odpowiedzialnego za kontrakty w Iraku. Program Menagment Office, bo tak nazywa się ta instytucja, działa w ramach CPA i organizuje przetargi oraz wybiera zwycięzców. Dysponuje przyznaną przez Kongres USA kwotą ok. 20 miliardów dolarów.
Pierwszego lutego, czyli tuż po ogłoszeniu, że iracką armię uzbroi międzynarodowe konsorcjum Nour, a nie Bumar, profesor Belka wysłał pocztą elektroniczną list do Susensa. Chciał się dowiedzieć, jaką rolę w zwycięskim Nour odgrywają dwa polskie podmioty (chodzi o firmę Ostrowskiego i Polską Izbę Producentów na rzecz Obronności Kraju - red.).
Z listu Belki wynika
gospodarczej przy &lt;name type="org"&gt;Tymczasowych Władzach Koalicyjnych Iraku&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;CPA&lt;/&gt;), a &lt;name type="person"&gt;Stevenem Susensem&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Susens&lt;/&gt; jest urzędnikiem biura odpowiedzialnego za kontrakty w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;. &lt;name type="org"&gt;Program Menagment Office&lt;/&gt;, bo tak nazywa się ta instytucja, działa w ramach &lt;name type="org"&gt;CPA&lt;/&gt; i organizuje przetargi oraz wybiera zwycięzców. Dysponuje przyznaną przez &lt;name type="org"&gt;Kongres USA&lt;/&gt; kwotą ok. 20 miliardów dolarów.<br>Pierwszego lutego, czyli tuż po ogłoszeniu, że iracką armię uzbroi międzynarodowe konsorcjum &lt;name type="org"&gt;Nour&lt;/&gt;, a nie &lt;name type="org"&gt;Bumar&lt;/&gt;, profesor &lt;name type="person"&gt;Belka&lt;/&gt; wysłał pocztą elektroniczną list do &lt;name type="person"&gt;Susensa&lt;/&gt;. Chciał się dowiedzieć, jaką rolę w zwycięskim &lt;name type="org"&gt;Nour&lt;/&gt; odgrywają dwa polskie podmioty (chodzi o firmę &lt;name type="person"&gt;Ostrowskiego&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;Polską Izbę Producentów na rzecz Obronności Kraju&lt;/&gt; - red.).<br>Z listu &lt;name type="person"&gt;Belki&lt;/&gt; wynika
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego