Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 49
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1997
i w kwestii przesłuchania ojca Tadeusza Rydzyka. Wszelka niewspółmierność w egzekwowaniu prawa podważa wiarę w podstawy demokratycznego państwa i przeszkadza w rozliczeniu zbrodni PRL.
Zasadniczy problem polega jednak na tym, że przestępstw poprzedniego systemu nie uda się osądzić bez określenia, czym była PRL i obowiązujące wówczas prawo. - Odpowiedź na pytanie, czym była PRL, ma fundamentalne znaczenie. Trzeba rozstrzygnąć, czy należy legitymizować w całości lub części obowiązujące wówczas normy prawne. Nie możemy bowiem wymagać od sędziów, by nadal poruszali się po istniejącej prawnej próżni - konkluduje prof. Filar. Te sprawy musi rozstrzygnąć parlament. Im szybciej, tym lepiej.
Stanisław Janecki Maciej Łuczak

AKTORZY BIZNESU
Miliardy
i w kwestii przesłuchania ojca Tadeusza Rydzyka. Wszelka niewspółmierność w egzekwowaniu prawa podważa wiarę w podstawy demokratycznego państwa i przeszkadza w rozliczeniu zbrodni PRL.<br>Zasadniczy problem polega jednak na tym, że przestępstw poprzedniego systemu nie uda się osądzić bez określenia, czym była PRL i obowiązujące wówczas prawo. - Odpowiedź na pytanie, czym była PRL, ma fundamentalne znaczenie. Trzeba rozstrzygnąć, czy należy legitymizować w całości lub części obowiązujące wówczas normy prawne. Nie możemy bowiem wymagać od sędziów, by nadal poruszali się po istniejącej prawnej próżni - konkluduje prof. Filar. Te sprawy musi rozstrzygnąć parlament. Im szybciej, tym lepiej.<br>&lt;au&gt;Stanisław Janecki Maciej Łuczak&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;AKTORZY BIZNESU&lt;/&gt;<br> Miliardy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego