Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
Przy każdym badaniu (mieszczącym się w wyżej przedstawionych granicach) notuje się liczbę uderzeń i odpowiadającą temu momentowi wilgotności (oznaczoną wg rozdz. III).

13. Uzyskane wyniki wpisuje się na formularz oraz nanosi na wykres zależności liczby uderzeń od wilgotności (ryc. 35).

14. Przez punkty naniesione na wykres przeprowadza się linię, przy czym co najmniej 3 punkty powinny leżeć na prostej (przy odchyleniach nie większych niż 0,2% skali wilgotności). Z pozostałych dwóch punktów jeden powinien leżeć powyżej linii, drugi poniżej, lecz w odległości nie większej niż 0,6% skali wilgotności. W przypadku uzyskania innych wyników, bardziej rozsianych na wykresie, oznaczenie należy powtórzyć.

15
Przy każdym badaniu (mieszczącym się w wyżej przedstawionych granicach) notuje się liczbę uderzeń i odpowiadającą temu momentowi wilgotności (oznaczoną wg rozdz. III).<br><br>13. Uzyskane wyniki wpisuje się na formularz oraz nanosi na wykres zależności liczby uderzeń od wilgotności (ryc. 35).<br><br>14. Przez punkty naniesione na wykres przeprowadza się linię, przy czym co najmniej 3 punkty powinny leżeć na prostej (przy odchyleniach nie większych niż 0,2% skali wilgotności). Z pozostałych dwóch punktów jeden powinien leżeć powyżej linii, drugi poniżej, lecz w odległości nie większej niż 0,6% skali wilgotności. W przypadku uzyskania innych wyników, bardziej rozsianych na wykresie, oznaczenie należy powtórzyć.<br><br>15
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego