Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 29
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
których zdanie na forum międzynarodowym bardzo się liczy. Słowacy, którzy zorganizowali ubiegłej zimy w Tatrach II edycję Pucharu Europy w skialpinizmie, zyskali uznanie w oczach ekspertów za najlepiej zorganizowane zawody.
O tym, komu zostanie przyznana organizacja I Mistrzostw Świata w skialpinizmie, zadecyduje kongres w Atenach we wrześniu tego roku. Skialpiniści czynią starania, by dyscyplina ta stała się konkurencją olimpijską.
(ar)Mało kozic

Podczas wiosennej akcji liczenia kozic w Tatrach, po stronie polskiej doliczono się 60 tych zwierząt, w tym 15 tegorocznych koźląt, a na Słowacji 150, w tym 20 młodych.
Inwentaryzację kozic w Tatrach rozpoczęto w latach pięćdziesiątych. Tatransky Narodny Park prowadzi
których zdanie na forum międzynarodowym bardzo się liczy. Słowacy, którzy zorganizowali ubiegłej zimy w Tatrach II edycję Pucharu Europy w &lt;orig&gt;skialpinizmie&lt;/&gt;, zyskali uznanie w oczach ekspertów za najlepiej zorganizowane zawody.<br>O tym, komu zostanie przyznana organizacja I Mistrzostw Świata w &lt;orig&gt;skialpinizmie&lt;/&gt;, zadecyduje kongres w Atenach we wrześniu tego roku. &lt;orig&gt;Skialpiniści&lt;/&gt; czynią starania, by dyscyplina ta stała się konkurencją olimpijską.<br>&lt;au&gt;(ar)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Mało kozic&lt;/tit&gt;<br><br>Podczas wiosennej akcji liczenia kozic w Tatrach, po stronie polskiej doliczono się 60 tych zwierząt, w tym 15 tegorocznych koźląt, a na Słowacji 150, w tym 20 młodych.<br>Inwentaryzację kozic w Tatrach rozpoczęto w latach pięćdziesiątych. Tatransky Narodny Park prowadzi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego