Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 124
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
rodzicielskie w całym kraju łączą swe wysiłki nad upowszechnieniem oświaty, stworzeniem jak najlepszych warunków nauki dla młodzieży szkolnej i rozwojem czytelnictwa wśród szerokich mas.
W woj. szczecińskim młodzież szkolna zadeklarowała swój udział w indywidualnym nauczaniu analfabetów oraz organizacji bibliotek i imprez kulturalno - oświatowych dla spółdzielni produkcyjnych.
Komitety opiekuńcze i rodzicielskie czynią starania, aby stworzyć młodzieży możliwie jak najlepsze warunki nauki.
Dla zapoznania młodzieży z osiągnięciami przemysłu Polski Ludowej, Kuratorium Szczecińskiego Okręgu Szkolnego organizuje wycieczki ok. 2000 młodzieży szkolnej na Międzynarodowe Targi w Poznaniu.
Na Lubelszczyźnie w pierwszych dniach "Tygodnia" odbyły się masowe zebrania młodzieży szkolnej oraz robotników i pracowników. Ponad 140 nauczycieli
rodzicielskie w całym kraju łączą swe wysiłki nad upowszechnieniem oświaty, stworzeniem jak najlepszych warunków nauki dla młodzieży szkolnej i rozwojem czytelnictwa wśród szerokich mas. &lt;/intro&gt;<br> W woj. szczecińskim młodzież szkolna zadeklarowała swój udział w indywidualnym nauczaniu analfabetów oraz organizacji bibliotek i imprez kulturalno - oświatowych dla spółdzielni produkcyjnych.<br> Komitety opiekuńcze i rodzicielskie czynią starania, aby stworzyć młodzieży możliwie jak najlepsze warunki nauki.<br> Dla zapoznania młodzieży z osiągnięciami przemysłu Polski Ludowej, Kuratorium Szczecińskiego Okręgu Szkolnego organizuje wycieczki ok. 2000 młodzieży szkolnej na Międzynarodowe Targi w Poznaniu.<br> Na Lubelszczyźnie w pierwszych dniach "Tygodnia" odbyły się masowe zebrania młodzieży szkolnej oraz robotników i pracowników. Ponad 140 nauczycieli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego